>
درخواست منو
تاریخ حدودی مراسم

عقد و نامزدی در ایران

در واقع با گسترش تکنولوژی و به روزتر شدن عروس و دامادها و زوج‌هایی با سنین کمتر و پایین‌تر به گونه‌ای می‌توان گفت که اطلاع از این نوع آداب و رسوم کمتر و کمتر می‌شود تا جایی که امروزه بسیاری از جوانان و و عروس و دامادهایی که دم بخت هستند اطلاعات خیلی کمی از چگونگی این مراسم‌ها دارند.

یکی از موضوعاتی که شاید با گذشت زمان بیشتر و بیشتر اهمیت پیدا می‌کند و متاسفانه می‌توان گفت اغلب زوج‌های جوان و عروس و دامادهایی که به ویژه در سال‌های اخیر مشغول برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی هستند، از آن بی اطلاع و یا درباره آن از اطلاعات کمی برخوردارند مسئله آگاهی از آداب و رسوم مراسم عقد و نامزدی در ایران است.

باید در نظر داشت یکی از کانون‌هایی که این نوع آداب و رسوم باید از طریق آنان به عروس و دامادها و  زوج‌های جوان انتقال پیدا کند خانواده است. اغلب پدر و مادرها به دلیل سن بیشتری که دارند و سال‌های را که این نوع آداب مهم‌تر ازامروزه بود را دیده‌اند می‌توانند منابع خیلی خوبی برای انتقال چگونگی این مراسم‌ها به جوانان باشند.

پس از کانون خانواده دومین محلی که شاید بتواند اطلاعات خوبی را در اختیار تازه عروس و دامادها و زوج‌های با سنین کمتر بگذارد، فضای مجازی و مطالعه مقاله‌های مختلف درباره موضوعات مربوطه و متفاوت درباره آن ها است.

در حقیقت فضای مجازی با امکانات خوبی که در اختیار عروس و دامادها و در کل زوج‌های جوان می‌گذارد  و می‌تواند تا حد زیادی برای آن ها مناسب به شمار آید و توسط آن شاید بتوانند اطلاعات مفید و جامعی را مانند همین دانستن نحوه و چگونگی آداب و رسوم مراسم نامزدی بدست بیاورند.

برگزاری نامزدی در چه زمانی است؟

حلقه نامزدی مراسم عقد

شاید بتوان گفت این که دقیقا زمان برگزاری مراسم نامزدی در چه روزی است کمی دور از ذهن به نظر برشد زیرا  مشخص شدن زمان برگزاری نامزدی عموما به ایت شکل است که خانواده‌ها بر اساس شرایطی که عروس و داماد دارند و همچنین راحتی بیشتر خود تصمیم می‌گیرند و نمی‌توان گفت که دقیقا زمان برگزاری این مراسم چه موقعی است.

در حقیقت مراسم نامزدی ممکن است با توجه به شرایط خانواده‌ها برای برگزاری آن بعد آشنایی دختر و پسر صورت بگیرد و یا ممکن است با صلاح دید دو طرف خانواده‌ها مراسم نامزدی در روز خاصی از سال که همه بر سر آن توافق دارند صورت بگیرد.

مراسم نامزدی را چه کسی عهده‌دار است؟

کفش عروس و داماد و نامزدی در ایران

در شهرهای مختلف ایران به خاطر تفاوت‌های زیادی که در فرهنگ‌های مختلفش در بین مردم وجود دارد می‌توان گفت شاید این موضوع تا حدودی و کمی تفاوت‌هایی داشته باشد. در تهران و شهرهایی که کمی دورتر از سنت‌ها و رسم و رسومات هستند مراسم نامزدی اغلب به عهده خانواده عروس است و فقط هزینه‌های بعضی موضوعات مانند گل و کیک به عهده خانواده و بر دوش داماد است.

اما همانطور که به آن اشاره شد در شهرهای مختلف و متفاوت ایران متناسب با این موضوع که فرهنگ‌های مختلفی در بین مردم رواج دارد بعضی از مسائل درون این برگزاری این نوع مراسم‌ها مانند برگزاری مراسم نامزدی متفاوت است.

در شهرهای دیگر ایران و در بعضی دیگر از نواحی و فرهنگ‌ها گاها دیده شده که هزینه‌های بیشتری برای برگزاری این مراسم نامزدی به دوش  خانواده عروس و داماد بوده است و همانطور که به آن در ابتدای مقاله اشاره شد ممکن است که گاهی جزییات برگزاری و آداب و رسوم مراسم‌‌ها متفاوت باشد.

محل مناسب برای برگزاری مراسم نامزدی

گل عروسی و مراسم عقد

خیلی از خانواده‌ها برای برگزاری مراسم عقد و نامزدی محل مناسبی را در نظر ندارند و می‌توان گفت که این موضوع ممکن است که زمان برگزاری آن را به عقب انداخته و یا حتی بر کیفیت برگزاری مراسم عقد و نامزدی تاثیر بگذارد که این برای هیچ کدام از عروس و داماد خوشایند نیست.

در حقیقت در سال‌های اخیر و گذشت زمان هر روزه محل برگزاری این نوع مراسم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود و می‌توان گفت که باید در انتخاب یک محل مناسب برای برگزاری مراسم نامزدی و عقد نهایت دقت را خرج کرد.

باید گفت بسیاری از خانواده‌ها با توجه به این که ممکن است هزینه‌های برگزاری این نوع مراسم‌ها نظیر برگزاری مراسم عقد و نامزدی متفاوت باشد و توانایی‌های مالی خانواده‌ها برای برگزاری چنین مراسم‌هایی مختلف باشد، همه امور برگزاری مراسم را به تیم‌های تشریفات مراسم عقد می‌سپارند.

در حقیقت برای این که در انتخاب یک سالن عقد برای برگزاری مراسم نامزدی و عقد دچار تعلل و تردید  نشوید می‌توانید از خدمات بی‌شمار سالن عقد مجلل هورام بهره بگیرید که می‌توان گفت با توجه به تجربه این مجموعه برای برگزاری مراسم نامزدی و عقد، مکان مناسبی برای برگزاری جشن عروسی و یا برگزاری مراسم نامزدی و عقد به شمار می‌رود.

با توجه به همین نکته عروس و داماد و همچنین خانواده‌ها باید در نظر داشته باشند یکی از مکان‌های برگزاری  مراسم نامزدی و عقد می‌تواند سالن عقدهای سطح شهر باشند که به خاطر اینکه در هنگام خواندن این مقاله دچار تردید در انتخاب یک سالن عقد نشوید ما تصمیم گرفتیم همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله به آن پرداخته شد سالن عقد مجلل هورام را معرفی کنیم.

سالن عقد هورام به علت تجربه بالایی که در برگزاری این نوع مراسم‌ها از قیبل مراسم عقد ون نامزدی دارد و همچنین مجموعه مجللی و باشکوهی که برای برگزاری چنین جشن‌هایی تدارک دیده است انتخاب بسیاری از زوج‌های جوان و همچنین عروس و دامادهای دیگر بوده است.

این مجموعه مجلل با طراحی دکوراسیون و در اختیار داشتن پرسنل و کادری متخصص و حرفه‌ای سعی بر این دارد که برای برگزاری مراسم‌های مختلف و گوناگون نظیر مراسم نامزدی و عقد بهترین نوع خدمات را به میهمانان و عروس و داماد ارائه کند که در نوع خود می‌توان گفت کمیاب است.

برگزاری تشریفات مراسم عقد آریایی

در چند سال اخیر تعداد زیادی از عروس و دامادها و زوج‌های جوان بعد از نامزدی و برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود علاقه زیادی به مراسم عقد آریایی پیدا کرده‌اند و از جهتی می‌توان گفت این نوع مراسم با این که در ایران  به رسمیت شناخته نمی‌شود اما باید در نظر داشت که زیبایی خاصی را به جشن عروسی زوج‌های جوان می‌تواند ببخشد و علاوه بر این مراسم عقد آریایی راه خیلی خوبی برای خاطره‌سازی‌های ماندگار از شب جشن عروسی خواهد بود.

عروس و دامادهای عزیز علاقمند به برگزاری تشریفاتی مراسم عقد آریایی در جشن عقد و عروسی خود می‌توانند در سالن عقد آریایی هورام این تشریفات زیبا و خاطره‌انگیز را به خوبی و در کنار هم تجربه کنند.