درخواست منو
تاریخ حدودی مراسم

هزینه عقد در تالار

برگزاری مراسم جشن عقد یکی از لحظات به یادماندی برای زوج‌های جوان است. هزینه جشن عقد در تالار می‌تواند بسته به مکان، خدمات ارائه‌شده، تعداد مهمانان و زمان برگزاری مراسم متفاوت باشد. در این مقاله، به بررسی عوامل مؤثر بر هزینه جشن عقد در تالار و راه‌های کاهش آن می‌پردازیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

در ادامه ضمن آشنایی با مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت‌ها، برآوردی دقیق از هزینه‌ها برای 100 نفر داشته باشید و نکات کاربردی برای انتخاب تالار مناسب و مدیریت هزینه‌ها را فرا بگیرید.

با درایت و برنامه‌ریزی دقیق، می‌توانید جشنی رؤیایی و در عین حال مقرون به صرفه برگزار کنید و از این روز به یاد ماندنی لذت ببرید.

برآورد تقریبی از هزینه جشن عقد کوچک و مختصر در تالارهای تهران
هزینه‌های اصلی
هزینه های جانبی
عوامل موثر بر هزینه های جشن عقد در تالار

برآورد تقریبی از هزینه جشن عقد کوچک و مختصر در تالارهای تهران

ما در مجله هورام در مطلب قبلی به بررسی اینکه ” وظایف خانواده داماد در مراسم عقد” پرداختیم اما در ادامه میخواهم هزینه های این مراسم را در تالار بررسی کنیم تا بتوانیم برنامه ربزی بهتری داشته باشیم . برگزاری این مراسم،  نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت صحیح هزینه‌ها است. انتخاب تالار مناسب با توجه به بودجه، یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی زوج‌های جوان و خانواده‌ها به شمار می‌رود.

هزینه‌های متعددی در برگزاری جشن عقد در تالار دخیل هستند که می‌توان آنها را به دو دسته اصلی و جانبی تقسیم کرد.

در این بخش، به برآوردی حدودی و تقریبی از هزینه‌های اصلی جشن عقد در تالار پذیرایی می‌پردازیم.

توجه: قیمت‌ها حدودی بوده و ممکن است با توجه به نوع تالار، کیفیت خدمات، فصل برگزاری، منطقه و …  متفاوت باشد.

هزینه جشن عقد برای 100 نفر در تالار

هزینه‌های اصلی:

ورودی تالار:

هزینه ورودی تالار در تهران بسته به زمان برگزاری مراسم شما می‌تواند متفاوت باشد. برخی از تالارها در ایام وسط هفته ورودی رایگان ارائه می‌دهند، اما به‌طور کلی، این هزینه ممکن است بین ۳ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان متغیر باشد. این مبلغ با توجه به زمان مراسم، مثلاً در اعیاد خاص یا نوع تالار انتخابی، متفاوت است. بنابراین، هنگام برنامه‌ریزی برای جشن عقد، بررسی دقیق این هزینه‌ها و زمان‌های مختلف برگزاری مراسم می‌تواند به کاهش هزینه‌ها کمک کند.

هزینه پذیرایی:

محدوده قیمت: از 300 هزار تومان تا 900 هزار بصورت میانگین برای هر نفر و بسته به نوع منو و تالار انتخابی شما ممکن است این مبلغ تا یک میلیون و پانصدهزار تومان نیز افزایش یابد.

که این هزینه ها با توجه به نوع منو انتخاب شما ( غذای ایرانی، غذای فرنگی و..)، سبک پذیرایی ( سلف سرویس، دیس پرس، پرسی ) و کیفیت مواد غذایی و البته نوع تالار و لوکیشن آن می تواند متغیر باشد.

گل‌آرایی جایگاه عروس داماد :

هزینه های مربوط به گل آرایی جایگاه عروس و داماد متناسب با سلیقه زوجین و تم مراسم میتواند از 2 تا 10 میلیون تومان متغیر نیز باشد که عوامل موثر بر قیمت گل آرایی نوع گل ها، حجم و ظراف کار می باشد

گل‌آرایی جایگاه عروس داماد

هزینه فیلمبرداری و عکاسی مراسم:

جشن عقد در تالار بدون عکاسی و فیلم برداری تقریبا غیر ممکن است اگر شما بخواهید برای این مراسم گروه حرفه ای استخدام کنید باید هزینه ای بین 5 الی 10 میلیون برای این کار در نظر داشته باشید که این هزینه مثل سایر هزینه ها می تواند بالا و پایین شود و به عوامل مختلفی از جمله مدت زمان فیلمبرداری و عکاسی، تعداد دوربین‌ها، کیفیت کار، البوم و … بستگی دارد.

هزینه های موسیقی مراسم :

برای گروه موسیقی شما باید هزینه ای بین 5 الی 10 میلیون در نظر بگیرید که این قیمت نیز باتوجه به نوع گروه موسیقی ( ارکست، دیجی و…) تعداد نوازندگان، کیفیت کار و زمان اجرا می تواند متفاوت باشد.

در صورتیکه که  شما تالار لوکس و مجللی را برای مراسم عقد حود انتخاب نمایید هزینه های ورودی شما بیشتر و در عوض خدمات گل آرایی، موسیقی و فیلم برداری را به شما ارائه می دهند.

هزینه حدودی جشن عقد برای 100 نفر در تالار بصورت متوسط
 هزینه ورودی تالار  30میلیون تومان
هزینه پذیرایی به ازای هر نفر 400 هزار تومان
گل آرایی جایگاه عروس و داماد 10 میلیون تومان
عکاسی و فیلم برداری 10 میلیون تومان
دیجی و گروه موسیقی 10 میلیون تومان
جمع کل 100 میلیون تومان

هزینه های جانبی

در کنار هزینه های اصلی رزرو تالار برای مراسم عقد شما هزینه های جانبی مهم دیگری نیز دارید که تقریبا پایه و اساس مراسم عقد می باشند مثل هزینه های مربوط به لباس عروس و داماد، آرایشگاه عروس و داماد، ماشین عروس و… می باشد که باید در برنامه‌ریزی و مدیریت بودجه لحاظ شوند.

هزینه جانبی مراسم عقد

عوامل موثر بر هزینه های جشن عقد در تالار

در این بخش، به بررسی عواملی که بر هزینه جشن عقد در تالار تأثیر می‌گذارند می‌پردازیم و نکات کاربردی برای انتخاب تالار مناسب و مدیریت هزینه‌ها را ارائه می‌کنیم.

انواع تالار جهت انجام مراسم جشن عقد:

تالارهای مجلل: این تالارها با امکانات و خدمات لوکس، قیمت‌های بسیار بالایی دارند و برای افرادی مناسب هستند که به دنبال برگزاری جشنی باشکوه و مجلل هستند.

تالارهای ساده: این تالارها با امکانات و خدمات حداقلی، قیمت‌های مناسب‌تری دارند و برای افرادی مناسب هستند که به دنبال برگزاری جشنی صمیمی و بدون تشریفات هستند.

تالارهای سنتی: این تالارها با فضایی سنتی و دکوراسیونی برگرفته از فرهنگ ایرانی، قیمت‌های متغیری دارند و می‌توان تالارهای سنتی با قیمت‌های مناسب و همچنین تالارهای سنتی با قیمت‌های بالا را پیدا کرد.

تالارهای مدرن: این تالارها با فضایی مدرن و دکوراسیونی امروزی، قیمت‌های متفاوتی دارند و می‌توان تالارهای مدرن با قیمت‌های مناسب و همچنین تالارهای مدرن با قیمت‌های بالا را پیدا کرد.

ظرفیت تالار:

ظرفیت بالا: هرچه ظرفیت تالار بیشتر باشد، قیمت اجاره آن نیز به طور متناسب افزایش می‌یابد.

ظرفیت پایین: تالارهایی با ظرفیت پایین‌تر، قیمت‌های مناسب‌تری دارند و برای جشن‌های کوچک و صمیمی مناسب هستند.

منطقه تالار:

مناطق غرب و شمال شهر: تالارهای واقع در این مناطق، به دلیل تقاضای زیاد و دسترسی آسان، قیمت‌های بالاتری دارند.

مناطق جنوبی و شرقی شهر: تالارهای واقع در این مناطق، قیمت‌های مناسب‌تری دارند و برای افرادی مناسب هستند که به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستند.

روز و ساعت برگزاری:

روزهای تعطیل و آخر هفته: قیمت اجاره تالار در این روزها به دلیل تقاضای زیاد، بیشتر است.

روزهای وسط هفته: قیمت اجاره تالار در این روزها به دلیل تقاضای کمتر، کمتر است.

ساعات پرطرفدار: قیمت اجاره تالار در ساعات پرطرفدار مانند عصر و شب، بیشتر است.

 

در نهایت

شما قبل از برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عقد باید برآورد هزینه داشته باشید تا راحتر بتوانید این مراسم را مدیریت کنید در این مقاله سعی شد تا شما را با هزینه های اصلی عقد در تالار آشنا کنیم. یکی از سالن های عقد که در تهران در دو شعبه شرق و غرب تهران فعال می باشد سالن عقد هورام هست . این مجموعه با بهره گیری از دکوراسیون مد روز، تیم اجرایی قوی، منو پذیرایی متنوع و سالن لوکس و مجلل با ظرفیت 100 نفر توانسته رضایت بسیاری از مهمانان را جلب کند.